Buddhismus Praha

Program

Základní informace o buddhismu můžete získat každé pondělí, kdy pořádáme úvodní přednášky. Zájemcům o meditace Praha nabízí každodenní program – společnou meditaci na 16. Karmapu. Pořádáme také víkendové kurzy meditace, přednášky lamy Oleho Nydahla, dny otevřených dveří a další akce, jejichž termíny se dozvíte vždy v pozvánce v aktuálním programu. Těšíme se na vás.

Aktuálně

Aktuální program v centru

Zobrazit všechny aktuality

20. - 21.1. 2018
Meditační víkend s Romanem Virtem a Petrou Jarošovou

Srdečně vás zveme do Prahy na meditační víkend s Romanem Virtem a Petrou Jarošovou od 20. - 21.1. 2018.

22. 1. 2018 ve 20.00
Karma – příčina a následek

Přijďte na úvodní přednášku o buddhismu, přednáší Petra Jarošová na téma Karma - zákona příčiny a následku. Následují otázky a odpovědi a ukázka meditace.


Pravidelný program

Úvodní přednášky o buddhismu se konají každé pondělí ve 20 hodin.

Vždy úvodní, pokaždé na jiné téma. Právě proto jsou přednášky vhodné pro začátečníky i pokročilé. Přednášejí čeští učitelé, žáci lamy Oleho Nydala. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace.

Každý den ve 20 hodin meditujeme společně na 16. Karmapu (kromě pondělí).

Tuto meditaci doporučil 16. Karmapa jako nejvhodnější pro každodenní praxi v moderním světě. Je vedená a veřejná – pokud začínáte, stačí jednoduše přijít a požádat předem o krátké vysvětlení.

Pořádáme meditační víkendy s učiteli Diamantové cesty.

Meditační víkend znamená více přednášek, více otázek i odpovědí a především více času na meditaci. Do Prahy přijíždějí pravidelně učitelé z Česka i ze zahraničí, pozvánku najdete vždy v aktuálním programu.