Centrum buddhismu Diamantové cesty Praha

Program

Základní informace o buddhismu můžete získat na našich pravidelných přednáškách. Zájemcům o meditace Praha nabízí každodenní program – společnou meditaci na 16. Karmapu. Pořádáme také víkendové meditační kurzy, přednášky o buddhismu, dny otevřených dveří a další akce, jejichž termíny se dozvíte vždy v aktuálním programu. Těšíme se na vás.

Aktuálně

Aktuální program v centru

Zobrazit všechny aktuality

24. dubna od 20.00 hodin
Přednáška na téma “Láska a partnerství”

Srdečně vás zveme na přednášku s cestujícím učitelem Romanem Virtem, žákem Lamy Ole Nydahla. Přednáška začíná ve 20 hodin. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace na 16. Karmapu.


Pravidelný program

Úvodní přednášky o buddhismu se konají pravidelně ve 20 hodin.

Přednášky na různá témata buddhismu Diamantové cesty pořádáme pravidelně a jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Přednášejí cestující učitelé, žáci lamy Oleho Nydala. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace. Naplánované přednášky najdete na https://bdc.cz/kalendar-akci/

Každý den ve 20 hodin (v úterý od 19:00) meditujeme společně na 16. Karmapu.

Tuto meditaci doporučil 16. Karmapa jako nejvhodnější pro každodenní praxi v moderním světě. Je vedená a veřejná – pokud začínáte, stačí jednoduše přijít a požádat předem o krátké vysvětlení.

 

Každé pondělí děláme od 19:00 Představení buddhistického centra pro každého

Ukážeme vám, jak to u nás vypadá, co jsme, co děláme a vy se zeptáte na cokoliv, co vás zajímá. Těšíme se na vás.

Pořádáme meditační víkendy s cestujícími učiteli, žáky Lamy Oleho Nydahla

Meditační víkend znamená více přednášek, více otázek i odpovědí a především více času na meditaci. Do Prahy přijíždějí pravidelně cestující učitelé z Česka i ze zahraničí, pozvánku najdete vždy v aktuálním programu.