Centrum buddhismu Diamantové cesty Praha

Program

Základní informace o buddhismu můžete získat na našich pravidelných přednáškách. Zájemcům o meditace Praha nabízí každodenní program – společnou meditaci na 16. Karmapu. Pořádáme také víkendové meditační kurzy, přednášky o buddhismu, dny otevřených dveří a další akce, jejichž termíny se dozvíte vždy v aktuálním programu. Těšíme se na vás.

Aktuálně

Aktuální program v centru

Zobrazit všechny aktuality

2.-4.12.
Meditační víkend s učiteli, oslava 10 let buddhistického centra na Maninách

Srdečně Vás zveme na meditační víkend s cestujícími učiteli Veronikou Hokovskou, Bernhardem Lindnerem a možná dalšími :). Těšíme se na vás 2. – 4. prosince v centru Buddhismu Diamantové cesty v Praze,  Na Maninách 1288/17a.

pondělí, 19.12. od 20 hodin
Přednáška: Co je to Buddhismus Diamantové cesty?

Srdečně vás zveme na přednášku s cestujícím učitelem Jakubem Kadlecem, žákem Lamy Oleho Nydahla. Přednáška začíná ve 20 hodin. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace na 16. Karmapu. Chcete-li navštívit naše buddhistické centrum poprvé, pak je tato přednáška vhodná i pro Vás.


Pravidelný program

Úvodní přednášky o buddhismu se konají pravielně ve 20 hodin.

Přednášky na různá témata buddhismu Diamantové cesty pořádáme pravidelně a jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Přednášejí cestující učitelé, žáci lamy Oleho Nydala. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace. Naplánované přednášky najdete na https://bdc.cz/kalendar-akci/

Každý den ve 20 hodin meditujeme společně na 16. Karmapu.

Tuto meditaci doporučil 16. Karmapa jako nejvhodnější pro každodenní praxi v moderním světě. Je vedená a veřejná – pokud začínáte, stačí jednoduše přijít a požádat předem o krátké vysvětlení.

Pořádáme meditační víkendy s cestujícími učiteli, žáky Lamy Oleho Nydahla

Meditační víkend znamená více přednášek, více otázek i odpovědí a především více času na meditaci. Do Prahy přijíždějí pravidelně cestující učitelé z Česka i ze zahraničí, pozvánku najdete vždy v aktuálním programu.