Centrum buddhismu Diamantové cesty Praha

Program

Základní informace o buddhismu můžete získat každé druhé pondělí, kdy pořádáme úvodní přednášky. Zájemcům o meditace Praha nabízí každodenní program – společnou meditaci na 16. Karmapu. Pořádáme také víkendové kurzy meditace, přednášky lamy Oleho Nydahla, dny otevřených dveří a další akce, jejichž termíny se dozvíte vždy v pozvánce v aktuálním programu. Těšíme se na vás.

Aktuálně

Aktuální program v centru

Zobrazit všechny aktuality

pondělí, 9. srpna 2021
Přednáška na téma „Soucit a moudrost“

Srdečně vás zveme na přednášku s cestujícím učitelem Jakubem Kadlecem, žákem Lamy Oleho Nydahla. Přednáška začíná ve 20 hodin. Následuje vedená meditace na 16. Karmapu. Chcete-li navštívit naše buddhistické centrum poprvé, pak je tato přednáška vhodná i pro Vás. Kapacita je omezena. Na přednášku je nutné se registrovat zde. Registrace se otevírá 2 týdny před […]

úterý, 10. srpna 2021
Přednáška na téma „Osvícený přístup: Bodhičitta“

Srdečně vás zveme na přednášku s cestujícím učitelem Marcinem Baranskim, žákem Lamy Oleho Nydahla. Přednáška začíná ve 20 hodin. Následuje vedená meditace na 16. Karmapu. Chcete-li navštívit naše buddhistické centrum poprvé, pak je tato přednáška vhodná i pro Vás. Kapacita je omezena. Na přednášku je nutné se registrovat zde. Registrace se otevírá 2 týdny před […]


Pravidelný program

Úvodní přednášky o buddhismu se konají každé druhé pondělí ve 20 hodin.

Vždy úvodní, pokaždé na jiné téma. Právě proto jsou přednášky vhodné pro začátečníky i pokročilé. Přednášejí čeští učitelé, žáci lamy Oleho Nydala. Následují otázky a odpovědi a vedená meditace.

Každý den ve 20 hodin meditujeme společně na 16. Karmapu (kromě pondělí).

Tuto meditaci doporučil 16. Karmapa jako nejvhodnější pro každodenní praxi v moderním světě. Je vedená a veřejná – pokud začínáte, stačí jednoduše přijít a požádat předem o krátké vysvětlení.

Pořádáme meditační víkendy s učiteli Diamantové cesty.

Meditační víkend znamená více přednášek, více otázek i odpovědí a především více času na meditaci. Do Prahy přijíždějí pravidelně učitelé z Česka i ze zahraničí, pozvánku najdete vždy v aktuálním programu.