Centrum buddhismu Diamantové cesty Praha

Aktuálně

14. 9. 2017 Film Hannah se bude poprvé promítat v Praze

Kino Světozor chystá českou premiéru dokumentárního filmu Hannah, který vypráví příběh o Hannah Nydahlové a dobrodružství spojeném s uváděním tibetského buddhismu na Západě.

Film se poprvé v České republice promítne ve čtvrtek 14. září 2017 od 20.30 hodin. Lístky jsou dostupné v předprodeji kina Světozor. Premiéry se zúčastní režisér filmu Adam Penny, po skončení projekce s ním proběhne debata. Následující den, tedy 15. září 2017 se koná další projekce v kině Biooko v 18.00 hodin, lístky jsou rovněž v předprodeji.

Film vykresluje divoké a idealistické kořeny Hannah za éry hippies v Kodani a následuje ji do hédonistického města Káthmándú, kde se v roce 1968 spolu s manželem Olem stali prvními západními žáky Jeho Svatosti 16. Karmapy – prvního vědomě se reinkarnujícího lamy Tibetu, člověka, který navždy změnil jejich život. Hlavní část filmu nás nechává nahlédnout do jedinečného a inspirujícího milostného příběhu Hannah a Oleho a ukazuje jejich pevné odhodlání přinést buddhismus na Západ. Zobrazuje cestu velké ženy v popředí bouřlivého, neustále se měnícího světa, od Evropy a Severní Ameriky, přes pád komunismu ve východní Evropě a Rusku, až po únos provedený členy guerilly v Jižní Americe. Dokument „Hannah“ odhaluje, jak je buddhistický ideál svobody, ve všech jeho podobách, aktuálnější dnes než kdykoli dříve a proč by všechno tibetské nemělo být automaticky považováno za svaté.

Více se dozvíte na webu filmu Hannah.